Oi! Kevine a ostatní, co je nového u Pressure 28? Proběhly v poslední době nějaké změny v sestavě a nebo je skupina stabilizovaná? Co považujete za největší zážitky a úspěchy v posledních pěti letech?

Ano, vedení Pressure 28 je stabilní J . Ostatní muzikanti jedou podle rozpisu služeb J. Máme dva basáky, jmenovitě Jake a Ade. Ade pořád ještě nemůže jezdit na koncerty , takže vystoupení hraje Jake. Když se na nějakém mimořádném vystoupení potkají oba na podiu, tak Ade hraje doprovodnou kytaru, což je svělý,, protože skupina pak má s dvěma kytarama fakt dobrý zvuk …

Když minulý rok ani jeden z basáků nemohl hrát koncert, tak je zastoupil Jon z Bakers Dozen a odvedl dobrou práci. Pro případ nouze máme taky náhradního bubeníka, kdyby Stu nemohl hrát …

Máme připravený nový věci. Brzy vyjde split 7″ se skupinou The Truth z Australie. (už vyšlo v roce 2016 pod názvem „The English Connection“, pozn. překladatele)

Taky je na cestě 12″ vinyl LP se starými skladbami a pár demonahrávkami. Všechny skladby jsou již remastrovány a pracuje se na obalu. Takže by deska měla být brzy vydaná.

Kytarista Rich dříve hrával se skupinou Scum. Nevíš náhodou, proč se rozpadli? Mělo to něco společnýho s tím, že někteří členové kapely ćhtěli hrát ve víc politicky angažovaný skupině? Je pravda , že RAC skupina March Or Die vznikla na troskách kapely Scum? Který skladby Scum považuješ za nejdůležitější?

Nevzpomínám si , proč se rozpadli. Osobní neshody , pokud se dobře pamatuji. Zpěvák kapely Scum si pak založil skupinu March Or Die. Já už fakt dobře neznám žádnou skladbu od Scum, omlouvám se. Měli tehdy CD. Jestli se dobře pamatuju, tak se mi líbila skladba U.S.E. Což mělo být myslím „United States of Europe“. (Spojené státy evropské).

(deska „The Fight Goes On“ ,pozn. překl.)

Vím , že jste ovlivněni hodně kapelama. Ale kdybys měl vybrat jenom 5-6 nejdůležitějších , který by jsi vybral? Řekl bych , že uvedeš skupiny jako The 4-Skins, The Last Resort, Cockney Rejects, The Business, Cock Sparrer a raný Slade. Je můj seznam správný ? Prosím, vyber Tvoje tři oblíbený skladby od každý z těchto šesti skupin včetně krátkýho zdůvodění ,proč jsi je zvolil.

Jasně, energie a postoje těchto skupin a týhle sceny nás ovlivnily a dodnes na nás mají vliv. THE 4-SKINS – “Chaos” je taková hymna… THE LAST RESORT – osobně mám rád všechny skladby z jejich prvního LP. Neumím vybrat nejlepší. Dodnes pořád zní skvěle. COCKNEY REJECTS – “Bad Man”, “War On The Terraces” protože ohromují melodii J THE BUSINESS – spousta dobrých skladeb. “Harry May” to je jasný. “Suburban Rebels” je klasická věc. COCK SPARRER – Nejradší mám “Chip On My Shoulder” “Taken For A Ride” je těsně druhá… SLADE – nemám rád Slade

Kdybys měl možnost oživit nějakou Oi! Skupinu, kterou by jsis vybral?

Hodně se jich obnovilo , hrajou a viděl jsem je všechny. Je to dobrý zažít koncert kapely, který jsem kdysi propásnul. Ale tehdejší doba a atmosféra se už nedá opakovat.

Který album teď nejvíc posloucháš? Myslím z těch nedávno vydaných. Napiš mi prosím Tvoji Top 10.

Když přemýšlím o posledních počinech , tak prvotina od Queensburry Rules „Bristol Elite“ je dobrá. A singl od Crown Court „Paradise“ je fakt dobrej. Nové CD od I.C.1 má skvělej zvuk. Americký The Wolverines mají ten tvrdý základ jako ze starých časů. Z novinek mám rád Lion´s Law. Často si pouštím letošní CD se čtyřma demo skladbama od Jack the Lad. (Skupina hrála v letech 1974 -76.pozn. překl.)

Připomeň a představ nám album „Unified“( „Sjednocení“). Můžeš nám říci něco o nahrávání, práci ve studiu a jak dlouho Vám to trvalo? Jste spokojeni s výsledkem? Jaké byly ohlasy na toto album?

„Unified“ je výběr skladeb , který jsme nahrávali dle možností po dobu asi jednoho roku. Produkce mohla být lepší, ale to by stálo prachy J V průběhu roku jsme o několika sobotách vlezli do studia a vždy nahráli živě 3-4 skladby. V podstatě jsme v 10 dopoledne připravili nástroje, cvičně zahráli skladby a pak je nahráli naživo s pracovním vokálem. Nahrávání končilo přidáním solového zpěvu a doprovodných hlasů na další stopu. Smíchání skladeb probíhalo v době odpolední svačiny. Recenze , které se k nám dostaly, byly dobré. Žádné stížnosti. Každý si tam může najít to svoje.

Co je za motivem spitfiru na přední straně obalu desky? Který model je zobrazen? Zajímáte se o letectví, letadla a stíhačky?

Měli jsme pár nápadů na obal , ale nic konkrétního. A pak se krátil čas, protože se blížilo vydání desky. Naštěstí na poslední chvíli John ze skupiny Vicious Rumours takto navrhl přední stranu obalu a a my to vzali. 8.Skladba „Your Responsibility“ (Tvoje odpovědnost) má hodně sociálně-kritický obsah. Je skutečně britská společnost tak líná a změkčilá a nikdo už se o nic nestará? Řekl bys, že pocit odpovědnosti je v jejich myslích zatlačen někam do pozadí? Vidíš nějakou naději na změnu této nelichotivé situace?

Většina hlavních měst Britanie je v hajzlu. Lidi tam jsou zpátečníci. Jedou to svoje „můj bože, to je strašné“ a hned zapomenou na problém a rychle zase čumí na svoji novou plochou televizní obrazovku. Materialistická společnost dosáhla stavu, kde už se nikdo nestará o nic jiného, než o svoje záležitosti. Dnešní společnost je hodně rozdílná od společnosti před dvaceti lety. Lidé jsou dnes přecitlivělí na nazývání věcí pravými jmény.. Politická korektnost je trapná. Nerozumím ji. Potřebujeme trochu kuráže.

Řekl bych, že skladba „No Mercy“ je zaměřena proti pedofilii, je to tak? Píseň volá po opravdové spravedlnosti. Domníváš se , že tresty za kriminalitu jako je pedofilie, jsou příliš shovívavé? Zaznamenal jsi v poslední době nárůst takových trestných činů v Britanii?

„No Mercy“ vychází ze skutečného příběhu, který se stal někomu z mého příbuzenstva. Onehdy byl další pedofilní případ zvěřejněn v našem lokálním plátku, přihodil se hned v sousední ulici. Pachatel je sice celý život notorický sexuální delikvent, ale do vězení nešel, prý ze zdravotních důvodů… Sakra Ježíši, jak je to možný? Co takhle se raději zabývat zdravotním stavem jeho obětí, který budou poznamený po zbytek života?

 Skladba „Tell Me A Story“ je o respektu a lásce k rodičům jako hodnotách přirozené rodiny . Shodneme se na tom, že mít dobrou oddanou rodinu je jeden z nejkrásnějších darů na světě? Co taková rodiny pro Tebe znamená? Vidíš ji jako pilíř společnosti? Kolik britských rodin je nekompletních nebo poznamenáno rozvodem?

Vazba na rodinu je s tebou celý život. Přináší někdy smutek, jindy spokojenost, ale je tam pořád… Jako jiní otcové uděláš pro svoje děti všechno. Přivedl jsi je na svět. Jsou tvoje krev. Tvůj jedinečný příspěvek pro budoucnost.

Manželství už nejsou tak pevná jako před lety. Lidé pořád vstupují do manželství, ale možná z něj taky snadno vystupují. Nesnaží se překonat problémy, které se vynoří. Dnešní mentalita se zbavuje sociálního a rodinného způsobu myšlení.

 Skladba“ Unified“ oslavuje skutečnou Oi! scénu, která není zaneřáděna lží a falešným obviňováním. Jak vznikají všechny tyhle lži, pomluvy a vše, co ji rozděluje ? Jak silné jsou pokusy přivlastnit si Oi! scénu? Máte hodně pomatenců, kteří si pletou Oi! scénu s politickým hnutím? Je pravda, že v Britanii existují dvě Oi! sceny a to jedna podporující politickou korektnost a druhá, která se proti ní staví?

Jsou tady levicový Oi! skupiny, které se do jiných naváží. Jejich pohled na jiné Oi! skupiny je silně fašistický, ale nemyslím si, že jim ta ironie jejich počínání dochází.

Máme tu silný politický tlak a špinění jmen. Jiný hudební skupiny s námi nechtějí hrát koncerty, protože nechtějí být stejným způsobem pošpiněny a nebo že by pak musely odpovídat na otázky a obhajovat se, že s námi hrály… je to ubohý. My si prostě stoupneme na podium a kašleme na ně, tak co s tím chcete dělat J

Scéna je rozdělená a zašmodrchaná. Některé kapely myslí, že být Oi! skupinou je zničí,obávají se o svojí neposkvrněnou reputaci.

Je toho dost, co se staví do cesty Oi! skupinám J

Proč jste se rozhodli obléknout do Oi! roucha skladbu „Time For Action“ od Secret Affair? Může za to chytlavá melodie nebo refrény vhodné pro pro společné zpívání? O čem vlastně je ta skladba?

Vždycky jsem měl tu skladbu rád. Je fakt chytlavá. Naším záměrem bylo ji Oi! verzí trochu změnit. Kluci ze Secret Affair evidentně mají naši předělávku rádi. Mohli jsme si skladbu upravit, jak jsme chtěli. Tedy tak, aby nám vyhovovala.

 Jaké je poselství skladby „“We’re Alright“? Je to něco jako deklarace, že budete pořád v pohodě , ať se děje co se děje?

Skladbu „“We’re Alright napsal náš původní bubeník. Byla to jedna z našich prvních skladeb. Text je trochu slabší. Ale melodie je OK.

 Loni jste vydali vynikající EP „On These Streets“. Je to předzvěst plnohodnotného LP? Řekl bys, , že jste se hudebně posunuli nebo zlepšili od alba „“Unified“? Co se skrývá za sloganem : „to je Tvoje poslední šance útéct“ a co vyjadřuje čelní strana obalu? Můžeš nám něco říci o Spitfire Records, to je Tvůj label?

Pro natočení těchto skladeb jsme si zaplatili lepší studio. Což se zřetelně projevilo v produkci. Jsem spokojeni se zvukem a vůbec se vším. Hudba je pořád ta stejná, ať děláme co děláme, zníme jako Pressure 28, ha ha.

 Skladba „On These Streets“ je o živote a chování na ulici. Jak by jsi popsal tyhle ulice v Manchesteru? Projdeš se rád po místech, kde jsi vyrůstal ? Jak se to tam změnilo od doby Tvého dětství?

Většina měst v Britanii má ty stejné dobré a špatné části. Sice záleží do které čtvrti se nastěhuješ, myslím ale ,že drogy jsou běžné na většině míst. Je to normální, ať jdeš kamkoliv , lidé užívají rekreačně drogy jako kokain a podobně. To není nic pro mě. Určitě nechci skončit jednoho dne vyčerpaný v bytě závislý na heroinu a čekající na smrt, ale být populární. Takhle nějak je nastavena dnešní společnost; prachy , kriminalita a zábava.

Manchester, stejně jako jiná města, má svoje vnitřní obchodní čtvrti, ze kterých se valí bohatství a konformnost. Lidé jako mravenci v oblecích pochoduji v řadách a kašlou na lidi v obecních bytech, kteří doslova bojují o přežití. Zločinnost s použitím střelných zbraní je pro některé části Manchestru typická jako třeba nože pro kriminalitu v jižním Londýně. Bydlím tu rád, ale myslím, že noční život je lepší v jiných městech. Oldham , který je součástí většího Manchesteru a kde jsem dříve bydlel, dnes stojí za hovno. Letos dostal cenu jako nejvíce zbídačené město v Anglii. Před několika lety již byl v novinách uváděn jako divoký západ Manchesteru, ale v té době to bylo pouze o naštvaných lidech, kteří se spolu prali. Po desetiletí jsou tady rasové problémy. V podstatě bílí a Pakistánci žijí paralelně vedle sebe což občas přinese větší vřavu.

Takže , co se změnilo? Celá Britanie se hodně jiná, ne ekonomicky ,ale v přístupu lidí a jejich pohledu na svět . Zřejmě se změnily i jejich životní cile, které se dost liší od cílů obvyklých před několika lety. 16. Komu přesně je věnována skladba „In Defiance“? Je určena pro ty, kdo nikdy nepochopí co je to být skinhead? Souhlasíš s tím, že vzdor je typický postoj skinheada?

„In Defiance“ je v podstatě dvojitý fuck up všem zmrdům, nýmandům a ubrečencům , kteří se navážejí do Pressure 28 a ostatních Oi! skupin. Tihle lidé nás nezajímají, nestaráme se o to, co o nás říkají. Takže je to skladba, kterou posíláme do prdele tyhle ksichtíčky.

Správně, vzdor je typická vlastnost skinheada. Posmíváme se módě, komerční hudbě a systému. Jsme skinheadi a co s tím chcete dělat?

Vaše EP bylo vydáno na památku Andy Holdena. Kdo to byl a měl nějakou těsnější vazbu na skupinu? Máte na něj nějakou hezkou vzpomínku, o kterou by jsi se podělil?

Andy byl dobrý přítel skupiny. Skvělej kluk, vždy s námi jezdil na koncerty. Byl to slušnej chlapík. Bývalý voják a zdravý jako řípa, pořád v pohybu. Byl to pro nás skutečný šok když najednou umřel. Mluvil jsem s ním u piva na nedělním koncertu Cockney Rejects a pár dní potom byl mrtvý.

Ta vzpomínka. Hráli jsme v Live And Loud v Belgii. Andy byl s námi. Jeli jsme v noci na převozní lodi a on měl narozeniny. Když šel na záchod, tak jsme mu koupili různý panáky a naplnili pivní sklenici. Stálo to asi 50 liber. Andy byl docela vychrtlý a tak jsme mysleli, že ho ta dávka sestřelí. Přišel a vypil sklenici jedním tahem. Nemělo to na něj viditelný účinek, nemotal se a ráno ještě popíjel.

Všimnul jsem si vašich nových skladeb „Get A Life“ a „The Lion Still Roars“. Čemu se věnují texty? A máte další už natočené, nacvičené nebo připravované skladby? Jestli ano, tak nám je prosím představ.

„Get A Life“ vyjde na split singlu s australskými The Truth. Skladbu jsme znovu nahráli ve stejné době, když jsem natáčeli “On These Streets”. Má zatraceně dobrej zvuk, grafika je již hotova, zkušební výlisek proběhl a tak na Vánoce už to bude venku, doufáme.

“The Lion Still Roars” je demo skladba, není dokončená a bude se na muset ještě pracovat. Kus skladby jsme hodili na vinyl s našimi starými a demo skladbami, který už je taky lisovně a měl by být brzy k dispozici.

Máme připraveno hodně nového materiálu, jen potřebujeme pár zkoušek, zažít si je a pak příjde čas na další novou desku.

Skvělý zážitek musel být návrat Indecent Exposure na britskou půdu. Jaká byla Tvoje reakce, když jsi se dozvěděl , že Indecent Exposure budou zase hrát a Vy budete předkapela? J Očekáváni byla splněna? Co nám řekneš o atmosfeře tohodle koncertu? Které skladby od Indecent Exposure měly u publika největší ohlas?

Vždycky jsme měl rád Indecent Exposure. Skladbu „Do You Too“ (LP No Looking Back 1986 pozn.překl.) jsem si hrával furt dokola před odchodem na fotbal J Index se nikdy nevydávali za něco jiného,než čím jsou. Co vidíš , to dostaneš, dobrý starý skinhead Oi! Žádná politická koreknost nebo snaha být populární.

Koncert v Blackpoolu s nimi byl dobrej. Lidi si užili atmosféru. Pokud si dokaži vybavit z toho ,co jsem viděl skrze dna pivních sklenic, tak „Rocking The Reds“ káplo publiku do noty. A taky zahráli cover od Combat 84 „Rapist“.

 V prosínci 2015 jste hráli v České republice. Nějaké vzpomínky a dojmy z akce ‚Oi! The Picnic‘ a z celého výletu do Čech? Jak se Vám líbila vystoupení českých skupin Bootboys Social Club a Rota Nazdar, a taky ruské skupiny Mizantrop? Pamatuješ si něco z jejich hudby?

V Čechách jsme se měli fakt dobře.Strávili jsme tam pár dní, což je lepší než jen přijet , zahrát a odjet ,jako je to u jiných koncertů. Pivo nám chutnalo. Koho jsme potkali, s tím jsme byli zadobře a bylo hodně smíchu. Užil jsem si náš koncert a taky ostatní skupiny, které tam vystoupily.

Rota Nazdar má zvláštní zvuk, který mi připomíná skupinu Joy Division z Manchesteru.

Oblíbená skupina Bootboys Social Club má našlapaný zvuk. Pili jsme vodku nebo gin s ruskými chlapíky, strašlivý nápoj .. vypálil nám útroby ha ha.

Naše vystoupení bylo taky dobré. Člověk nikdy neví, když hraje poprvé v jiné zemi. Když publikum zná kapelu a její skladby, tak je to jednodušší. Jinak hrozí zakaboněný obličeje, který na vás tiše čučí. Naštěstí koncert dopadl dobře. My jsme si koncert užili a doufám, že publikum taky. Všichni jsme byli vítězové.

Hráli jste na svatbě Jedda z No Quarter. Jak probíhala? Byla spíše klasická svatba, nebo skinheadská akce? Jaké to je hrát na svatbě pro skinheadskou skupinu?

To už je rok a půl. Čas letí. Byl to vydařený den. Definitivně nešlo o obvyklý skinheadský koncert . Odpoledne jsme hráli venku, každý byl ještě střízlivý. Šlo o svatební obřad, tak to bylo hodně jiné. Skinheadi, jejich rodiny a hosté byli oblečeni v šatech vhodných pro svatbu. Byla to pro nás čest tam hrát a doufejme všechny pobavit.

Už by jsme měli mít tyhle akce zvládnutý, protože jsme před léty hráli na svatbě Charlieho z Another Man´s.

Všimnul jsem si, že máte v obvyklém repertoáru covery jako „Suburban Rebels“ od The Business, „Strength Thru Oi!“ od Public Enemy a „Chaos“ + „One Law For Them“ od The 4-Skins. Proč jste si pro svoje předělávky vybrali zrovna tyhle skladby? Mají pro Vás nějaký zvláštní význam nebo jsou tam nezapomenutelné zážitky spojené s těmito skladbami?

Jsou to jen skvělé skladby. „Chaos“ zařazujeme na každý náš koncert. Je to prostě dokonalá skinheadská skladba. Ostatní předělávky prohazujeme nebo vynecháváme podle průběhu koncertu. Některé covery zahrajeme jednou za uherský rok, jiné jako třeba

“Suburban Rebels”, hrajeme docela často. Záleží na tom, kde hrajeme a jaká je na koncertu atmosféra. Set list obykle dozná změn až na podiu. K překvapení zbytku kapely tam hodíme něco neplánovaného, nebo jinou skladbu přeskočíme.

Zahráli vás taky v The Kasey Ferguson Show. O čem ten pořad je? Jaký kapely tam hrajou? Můžete nám říct něco o příspěvku? Podívej se na leták. Myslím, že je nějaká hudební show radia v USA. (Epizoda Christmas Special No:21, od Pressure 28 zahrána skladba „Santa thats my wife! pozn. překl.) 

Byl jsi zavřen na několik měsíců. Pokud Ti to nevadí, můžeš nám o tom něco říct?

Těšíš se znovu na živá vystoupení. Je naděje, že by jste znovu hráli s Another Man’s Poison, kteří ohlásili comeback?

Jen jsem byl zabásnutej za veřejnou výtržnost. Hele, vyrovnáš se s 95% situací ve svým životě. Ale někdy musíš přitvrdit. Ve vězení jsem byl naposled před dvaceti roky, furt to tam stojí za hovno ha ha .. Osobně mě netěší být obklopen feťákama a zlodějema a množstvím dalších týpků, se kterýma bych nechtěl mít nic společnýho, i kdybych žil milion let, a to nemluvím o tom, být s nima nacpanej v cele. Jo, těším se znovu na koncerty. Měl jsem přestavu takovýho „jsem zase venku“ koncertu, ale kytarista a basák si zrovna pořídili děti a tak se zrovna museli věnovat důležitějším věcem. Na příští rok už máme domluveno pár koncertů, začneme začátkem roku někdy v únoru. Bude to paráda vidět Another Man’s Poison znovu naživo. Vídám Big Charlieho opakovaně a loni jsem se potkal poprvé po letech s Little Charliem. Vždy mě ta setkání potěší a bylo to skvělé s nima vystupovat, když jsme byli mladší.

 Můžeš nám něco povědět o těchto britských skupinách: Criminal Class, Last Orders, Insane Society, Adverse Society, The Black Marias, Hooligan UK, Streetpunk Drunks, Flathead FH:33 a The Angry Agenda. Jak na Tebe osobně působí? Představ nám jednotlivě jejich hudbu a texty. V čem budeu rozdíl, když srovnáme jejich zvuk s Tvojí kapelou? Prosim , jmenuj Tvoje 3 oblíbený skladby od každý z těch 9 skupin?

Všechny ty kapely mám rád. CRIMINAL CLASS – Dobrej punkovej zvuk. Můj výlisek desky ‘25 To Life’ je poškrabanej od poletování na palubní desce mýho auta,takže ho ted chvíli neposlouchám. Mimochodem jsou to hodní kluci. LAST ORDERS – Známe se dlouho. Pozvali mě jako hosta zazpívat na jejich prvním CD. Což jsem zbabral.  Prakticky na každou oslavu dne Sv. Jiří jsme spolu hráli.

INSANE SOCIETY – V rámci změn v sestavách týhle kapely jsem s nima několikrát hrál. Podařilo se jim pár vychytaných melodii. Mám rád jejich album ‘Inequality Street’. ADVERSE SOCIETY – Dobrý kluci. Vždy mi udělalo radost je vidět nebo s nima hrát. V poslední době se na rok nebo dva odmlčeli. Doufám, že se v tomhle roce zase vrátí. BLACK MARIAS – Myslím, že to je opravdu nedoceněná kapela v mnoha ohledech, skvělej zvuk a dobrý melodie, zdá se ale, že pořadatelé punkových festivalů Rebellion je ignorují.Zasložili by si, aby na festivalech byli a prorazili, protože jsou lepší, než většina těch co tam hrájí. HOOLIGAN UK – Mnohokrát jsem je viděl a často jsme s nima vystupovali, dobrá kapela, fajn kluci , kteří taky podporují Tranmere Rovers.(malý anglický fotbalový klub s vlastní chuligánskou bandou poz. překl.) STREETPUNK DRUNKS – S těma taky často hrajeme, J Seanie je vyhlášená firma. Existuje fotka, kde Seanie za mými zády někam vleče Micka a neví o tom , že má mokrej flek v rozkroku, jak se pochcal. Miluju tu fotku. FLATHEAD FH:33 – Taky se jim povedlo pár dobrých melodii. Myslím, že jsme s nima hráli

pouze jednou. Zpěvák má velmi osobitý hlas. Což vždycky kapele pomůže vyčnívat mezi ostatníma. ANGRY AGENDA – Nebudeš mi to věřit, ale nikdy jsem je neviděl na živo. Koupil jsem si jejich CD, protože je mám hodně rád. Podle mě jsou kurva tvrdý.

Čteš rád tištěný fanziny? A jestli, tak který jsou Tvoje oblíbený? Myslíš, že jako takový mají pořád svoje místo na scéně? Nějaký nový skinzine v Anglii nebo už skončila jejich zlatá era? Co se myslíš o webzinech?

Tak tak, myslím, že zlatá doba fanzinů skončila. Je tak pohodlný číst na netu. On line stránky a sociální media jako Facebook poskytují aktuální informace a o věcech se tam drbe hned, jak se stanou.

Miloval jsem fanziny. Pořád mám stovky starých vydání v podkroví. Bylo by skvělý je dostávat poštou a dychtivě pročítat. Takže si mohu jen povzdechnot, že už je jiná doba…

 Zajímá Tě historie? Máš nějakou oblíbenou osobnost nebo událost z minulosti, kterou by ji rád zmínil? V které historické době by jsi chtěl žít, kdyby Ti stroj času dal možnost výběru? 

Moc se o historii nezajímam.. Mám rád starou japonskou kulturu a v ní obsaženou úctu, čest a chrabrost. Dobu samurajů znám tak trochu z rychlíku …Léta jsem cvičil judo a juitsu , ale nemám chuť se vracet v čase. Žiju pro současnost.

Bohužel v současnosti nemám dost volného času pro řádný trenink, ale furt to trochu šolíchám. Léta už se nesnážím o získání vyšších stupňů, ale mám dan v juitsu a černý pásek v judu, který mi sluší… Prostě jen se rád peru …

 Dodáš něco na konec? Chceš někoho pozdravit?

Jo. Díky. Omlouvám se,že mi trvalo tak dlouho Ti tohle interview poslat. Vážím si, že jsi věnoval svůj čas zájmu o naši skupinu. Takže, snad je takhle pro Tebe OK. Odpovědi jsou poněkud krátký.

Tak ať se zinu daří teď i v budoucnu.

přeloženo z Boots n Braces.