1.Oi! Johne, začněme jako obvykle. Můžeš představit sebe a současnou sestavu kapely? Řekni nám taky něco zajímavého nebo méně známého o každém členovi skupiny.

Momentálně hrajeme v sestavě:

Floyd – kytara a závislák na sbírání vítězných pohárů na jeho PlayStation!

John – zpěv, jsem velký fanda ledního hokeje a mám mnoho tetování věnovaných místním hokejovým týmům.

Ryan – basa, fanoušek Watfordu a další závislák na PlayStation.

Damian –bicí, záhadný muž o kterém toho mnoho nevíme, až na to, že je nám až komické, jak pořád pracuje!

Darren – doprovodný zpěv a podiový bavič, vzrušuje ho si omotat kabel od mikrofonu kolem hlavy hahahaha.

2. Můžeš stručně popsat historii skupiny? Co považuješ za Váš největší úspěch?

Založili jsme skupinu s Darrenem před nějakými deseti lety po návštěvě punkového festivalu. Řekli jsme si, že jsme viděli několik výborných kapel, ale žádnou fakt skvělou, tak jsme se rozhodli, že ji založíme sami. Dal jsem inzerát do lokálních novin The Citizen a protože můj oblíbený film je Citizen Kane, měl jsem vyřešený název kapely. Konkurzem jsme našli bubeníka a kytaristu a skupina byla na světě. V té době hrál Darren na basu fakt blbě! Měli jsme první živé vystoupení v místním klubu a dostalo se nám hodně pozitivních ohlasů, takže jsem pokračovali a nyní má skupina za sebou už jedenáct let. Náš největší úspěch je zřejmě to, že jsem hráli společně se mnoha skupinami, které jsme kdysi obdivovali a kupovali si jejich desky a taky to, že navzdory sračkám, který se na nás pořád hází, pokračujeme dál se vztyčenými hlavami, nemusíme se za nic stydět.

3. Toto jméno tedy máte, protože John je fanoušek klasických filmů. Co se Ti nejvíce líbí na filmu Občan Keyne? Kterou scénu považuješ za stěžejní?

Řekl bych že propracovaná scéna pikniku v Xanadu by mohla být považována za nejdůležitější, protože tam je idea filmu vyjádřena slovy. V textu písně, která je propojena s jednáním mezi Keynem a jeho ženou v jejich elegantním stanu, opakovaně zazní: Bez pravé lásky nemůže být žádná láska.

4. Prošli jste změnami ve složení kapely? Pokud ano, co bylo jejich příčinou? A jsi i nadále v kontaktu s bývalými členy?

Ano, bylo hodně změn. Floyd nahradil našeho původního kytaristu se kterým už nejsme dlouho ve styku – opustil skupinu, protože si to přála jeho přítelkyně!

Před Ryanem jsme měli několik basáků, se kterými také neudržujeme kontakty. První byl vyměněn, protože se více věnoval své skupině než CK, a ten druhý chtěl zaplatit £100 za koncert, který se nekonal.

A co se týče bubeníků, tak máme čtvrtého, Damián už je s námi několik let a za nikoho bychom ho nevyměnili. Na předchozí bubeníky nemáme kontakty. Jeden byl nahrazen, protože kvůli práci nestíhal koncerty a zkoušky. A druhý byl ulhaná záludná píča. Tak to je.

Já a Darren jsem jediní původní členové.

5.Jak by jsi definoval Vaši hudbu? Je označována jako velmi melodický streetpunk, ne tak drsný, spíše klidnější. Co si myslíš o takové charakteristice?

Naše hudba je taková , jakou ji MY chceme mít. Osobně se nestarám o to, jak je označována ostatními. Pro nás je důležité, že ji máme rádi. Ale melodický streetpunk je dobrý popis, když už tedy nějaký máme použít.

6. Od koho je hudba a texty. Máte někoho jako hlavního skladatele nebo jde o týmovou tvorbu? Můžeš nám něco sdělit o tom, jak skladby vznikají?

Floyd a já jsme autory všech skladeb. Já napíšu texty a pošlu mu je aby k nim složil melodie, nebo mi on pošle hudbu a já k ní napíšu texty. A když jsme s výsledkem spokojení, tak nápad přineseme na zkoušku a doplníme basu a bicí a celá kapela zkouší, každý může navrhnout změny, sedneme si a vyslechneme názory ostatních a pak dospějeme k závěru, že to již bylo od začátku dobré! Hahahaha

7. Pokud vím, tak Floyd hrával v Condemned 84 a pořád hraje v kapele The Tendons, říkám to správně? Jaké máte zkušenosti s těmito dvěma kapelama? Zkus dále obě skupiny charakterizovat svými slovy. A taky v čem se liší jejich hudba a texty od produkce skupiny Citizen Keyne.

Ano, Floyd hrál na kytaru na posledním albu C84 a absolvoval koncerty na podporu této desky v UK a USA. Vyzkoušel si , jaké je to hrát pro početné publikum, ale na další se musíš zeptat jeho.

The Tendons už jsou na scéně asi 30 let a těší se velkému respektu na místní punkové sceně. Floyd hrál ve skupině jak na kytaru, tak i na bicí, a pokud vím, tak je tato kapela jeho srdeční záležitostí. Často vystupujeme společně s touto skupinou, o které si myslím, že se ji nikdy nedostalo uznání, které si zasluhuje.

Jak víš , C84 hrají tvrdší Oi a The Tendons jsou zábavnou oldschool punkovou skupinou, která by měla být populární přinejmenším stejně jako ANWL. (The Anti-Nowhere League je UK punková skupina založená v roce 1980.Pozn. překl.)

CK se fakt nedá s těmito kapelami srovnat. Myslím, že jsme více melodičtí a máme svůj vlastní zvuk.

8. Které skupiny by jsi vybral jako své oblíbené favority a současně zdroje inspirace zejména ze scény Oi!/Streetpunku? Postřehnul jsem určité odkazy na skupiny jako Cockney Rejects, Cock Sparrer, Condemned 84, The Warriors, Control and Pressure 28. Je tento seznam správný? Jak moc jste ovlivněni hudbou právě od těchto skupin? Můžeš prosím vyjmenovat svoje 3 oblíbené skladby od každé ze zmíněných skupin?

Hráli jsem společně s 5 ze 6 skupin, které jsi jmenoval, ale neřekl bych, že by jsme z některé z nich čerpali inspiraci. Pokud možná máme skladby , které zní podobně jako něco, co by mohly tyto skupiny hrát, tak je to jen shoda okolností, my jsme nikdy nechtěli hrát podobně jako někdo jiný a to se nestane ani v budoucnu.

Využiji této otázky jako příležitost říci, že tři z uvedených skupin, se kterými jsme několikrát hráli, se k nám otočily zády a již s námi nechtějí vystupovat kvůli těm internetovým hovadinám. Vědí dobře, koho se to týká a mohou si být jisti, že až příjde správný čas, tak se jim ti kostlivci vysypou ze skříní a jak říkají Cock Sparrer “kryjte si záda, když útočíte, protože my na vás můžeme vlítnout!”

9. Které album v poslední době posloucháš nejvíc? Ptám se hlavně na ta nedávno vydaná… Prosím, sepiš svoji aktuální TOP 10 cédéček nebo elpíček ( a kdyby to šlo, tak to stejné za každého člena skupiny).

Vymáčknout TOP 10 z každého z nich se nikdy nepodaří, protože to jsou líní bastardi, ale já Ti dám alespoň svoji TOP5, protože se obávám, že bych dal stěží dohromady 10 jmen…takže tady a v náhodném pořadí:

Tear Up – Playground Politics – skvělá mladá kapela z Watfordu, která to myslím dotáhne daleko,

Argy Bargy – Hopes Dreams Lies & Schemes – podle mě jednoduše je to jedno z nejlepších alb vydaných kdekoliv v posledních deseti letech,

Angry Agenda – Here Comes Trouble – skvělá placka

Cock Sparrer – Back Home – ačkoliv je to věc stará asi 13 let, tak jde pořád o fantastické album, které poslouchám každý týden nejméně jednou

Pressure 28 – Unified – opět starší věc, ale pořád skvělá.

10. Jak by jsi zpětně zhodnotil první dvě alba ‚Ungreat Britain‘ a ‚Stand Proud‘? Co by jsi označil jako typické znaky obou CD? Které skladby by jsi označil jako pilíře a nejúspěšnější kousky z těchto alb? Proč jsi použil hlavu šimpanze na titulní straně obalu CD ‚Ungreat Britain‘?

Ungreat Britain je naše první album a je to takové zábavné album, které se ale věnuje závažným věcem a myslím, že má více punkový zvuk, než naše další pozdější věci. Použili jsme opičí hlavu, jak byla nakreslena pouličním malířem Banksym, protože mě jako taková upoutala, jiný důvod tam nebyl. Ale myslím, že jiní si to to budou vysvětlovat všelijak. Skladba Ungreat Britain je pilířem tohoto alba díky svému poselství, se kterým asi bude většina souhlasit.

Stand Proud jako naše druhé album je pravděpodobně trochu pomalejší a hudebně více technické než první deska, protože já a a Floyd jsme se více sehráli a zvuk jsme vytvářeli společně. Za pilíř desky bych považoval skladbu US/UK , která popisuje ,jak nás naše vláda nechá šikanovat Spojenými státy a nikdy jim neodporuje.

11. Zkus mi vysvětlit , jaká jsou sdělení obsažená v písních „Chavs“, „Murder In The City“, „Ungreat Britain“, „Pinstripe Pigs“, „Mental“, „Door To Door“, „Serial Killer“ a „Boyband“? Skladby mi připadají zajímavé, ale nejsem si jist, o čem přesně jsou. Můžeš nám říct pár slov o každé z těchto skladeb?

Chavs – věnováno stejnojmenné subkultuře, která se objevila v UK a která je totální ostudou a urážkou všech hnutí mládeže, které tady kdy byly – jsou hnusní a odporní. (Chavs – mládež s drzým chováním oděná do kopii značkového oblečení, kšiltovek a bílých tenisek, objevili se v UK začátkem 21. století. Pozn. překlad.),

Murder In the City se věnuje oblibě nožů mezi dnešní mladeží,

Ungreat Britain je sumář všeho, co je výše popsáno,

Pinstripe Pigs je o velkých podnikatelích, které zajímá pouze jejich zisk,

Mental – prostě nebýt jako ostatní , uvolnit se a užívat si hezké chvíle,

Door2 Door je o podomním prodejci, který se Ti snaží prodat věci,které nechceš a ani nepotřebuješ, ale který odpověď Ne neakceptuje,

Serial Killer je o zvrhlé povaze, která zabíjí jen pro zábavu,

Boyband je o umělých popových skupinách jako například Take That a dalších, které mají 5 členů a ani jeden hudební nástroj v dohledu.

12. Promluvme si o třetím CD ‚Unity‘ a o nejnovějším CD ‚White Collar Hooligan‘. Jak jsi s nimi spokojen? Jaké byli zatím recenze? Řekl by jsi, že došlo k nějakému hudebnímu vývoji v porovnání s předcházejícími dvěmi deskami?

‚Unity‘ je pravděpodobně moje nejoblíbenější album z našich čtyř desek a je to soubor sociálně uvědomělých a zábavných skladeb, které, jak si myslím, odpovídají tehdejšímu dobrému rozpoložení skupiny – deska měla mnoho dobrých recenzí a pár skladeb bylo označeno jako „klasika“.

‚White Collar Hooligan‘ je album napsané o lidech, kteří jsou rozhodnuti působit co nejvíce problémů skupinám, které nezapadají do jejich způsobu myšlení. Je to hodně naštvané album, které vypovídá, jak jsme se tehdy cítili.

Myslím, že i když jsou obě alba trochu rozdílná v obsahu, tak obě vyjadřují naše tehdejší pocity.

13. Skladba „Punk Not Fashion“ kritizuje punkovou scénu za to, že se stala modní přehlídkou. Myslíš, že k tomu došlo, protože hodně punkových muzikantů podlehlo moci peněz? Které punkové skupiny považuješ za typické rockové hvězdy a vydělávače peněz?

Na scéně je dvojaký přístup, máme skupiny, které by nehrály s jinými skupinami jen proto, že jim někdo něco napovídal bez ohledu na skutečnost a důkazy, tito lidé předstírají, že jsou s vámi, ale když dojde na lámání chleba, tak tě nepodpoří ani náhodou. Nechtějí riskovat svoje roční příjmy od Rebe££ion tím ,že by žili podle původních standardů punku nebo oi. Víme, že my jako skupina nebudeme nikdy osloveni zahrát si v Blackpoolu a tak to je, ano přicházíme o možnost hrát pro větší publikum, ale když se podíváme do zrcadla víme , že jsme zůstali čestní k sobě a hudbě , kterou milujeme a to pro nás jako skupinu znamená víc, než jakýkoliv prachy.

14. Myslím, že skladba „Oi! For England“ dýchá vlastenectvím. Říká se v ní, že ne všechno je tak špatné. Jak by jsi popsal současnou Anglii a život v ní? Co pro Tebe znamená být vlastenec? Co máš na Anglii nejraději? Co Tě jako Angličana naplňuje pýchou?

OK, to je pro mě asi Tvoje nejtěžší otázka, ale zkusím odpovědět. Anglie je nejlepší země na světě, máme dobré zdravotnictví a nízkou nezaměstnanost, no ale taky počasí na hovno. Není důvod mít pocit viny za to, že jsme vlastenci. Z celého světa pouze u nás se nám za vyvěšování naší vlajky s křížem Sv.Jiří dostává negativního odsudku od vlastní země. Není důvod se stydět za naší identitu , měli bychom být na ni pyšni.

V každé společnosti a v každé zemí Ti můžou ublížit, náboženství a rasa s tím nemají nic společného. Teroristé mohou být běloši nebo barevní , v každé kultuře se rodí zlo. Já jako Angličan se hrdě stavím za moje anglické hodnoty a víru a očekávám od těch, kteří se rozhodli tady žít, to samé. Nemluvím o tom, aby se vzdali své identity nebo náboženství, na ně mají samozřejmě svoje právo, ale očekávám od nich, že přijmou a budou respektovat naše hodnoty a odkaz předků stejně, jako se očekává od nás, že budeme uznávat jejich hodnoty. Je to jednoduchá rovnice, kterou je jednoduché prosadit, a bude výhodná pro každého.

15. Máte velmi sociálně kritické skladby s názvy „What’s Going On?“ a „We Know What We Want“. Je skutečnost opravdu tak špatná, nezaměstnanost roste, daně se zvyšují, přibývá chudoby, korupce je všudypřítomná a stáváte se otroky bank? Koho za tuto situaci viníš? Vidíš nějakou naději, která by vrátila lidem slušný život?

Dobrá, když jsme psali tyto texty, tak naše země byla ve zmatku díky naším zpátečnickým politickým stranám, které vše naslibují a nic nesplní, co v těchto skladbách říkáme je – chceme pracovat za slušnou mzdu, mít právo na střechu nad hlavou, na kterou si můžeme vydělat, a mít možnost ovlivňovat rozhodnutí, která se každodenně týkají naších životů.

Teď je nezaměstnanost relativně nízká a mnoho z těch, kteří nepracují , tak pracovat nechtějí, zatímco my ostatní platíme jejích účty a to se musí změnit. Za tuto situaci je zodpovědná vláda, obyčejné lidi nelze vinit za spoustu hovadin, které vláda udělala a stále v nich pokračuje. Tvrdě pracující si našli svoji cestu, jak mít slušný život, ale pořád je to nekončící námaha a tak by to nemělo být.

16. Skladba „CK Army“ je věnována skupině Vašich fanoušků. Jak silná je tato armáda? Kolik oddaných fanoušků čítá tahle Vaše parta? Čeho by jste chtěli s touto armádou dosáhnout?

Členem CK Army je každý, kdo chodí na naše koncerty a kupuje naši hudbu, takže nemám přesné číslo, naše parta stále roste. Našeho cíle jsme už dosáhli a tím je dobrý zážitek pro ty, kdo se na nás příjdou podívat a odchází s úsměvem na tváři…

17. Skladba „Police State“kritizuje hochy v modrém. Co považuješ za nejviditelnější známku toho, že žiješ v policejním státě? Je to skutečně tak, že policie řeší drobné přestupky a prudí obyčejné lidi, zatímco kriminálnící si mohou dělat co chtějí?

Přesně – policie pronásleduje lidi za špatné parkování a kouření v autě a okolo prodejci drog ničí další lidské životy. Říkají, že na vině je podfinancování policie a nikoliv úplatky poskytované za přimhuřování očí nad kriminalitou. Nemám žádný respekt pro policii, protože mnozí z nich jsou jen šikanisti v uniformách, nic víc.

18. Jakou jsi měl inspiraci pro skladbu“White Collar Hooligan“? Jak by jsi popsal tento typ chuligánů? Potkal jsi více , řekněme úředníků, kteří obětovali svoje slibné kariéry pro tuto typickou anglickou víkendovou zábavu?

Haha, na rozdíl od všeobecného zažitého názoru má většina fotbalových chuligánů dobrou práci a pěkný život, nejsou to vypatlaní hlupáci, jak je s oblibou popisují media. Když někdo přišel o svoji kariéru díky dnům na tribunách, tak zřejmě nebyl dost dobrý v práci. Mluvíme o době před mnoha lety, době před CCTV (kamerovými systémy), dnešní tak zvaní chuligáni bojují na internetu, kde nikdy nedostanou pořádnou ránu za to, že jsou zmrdi!

19. Skladba „Grey Zone“ je vzkaz pro všechny, kteří Vás škatulkují a odsuzují navzdory skutečnosti , že nejste součástí nějaké milice, skupiny, sekty, gangu, pravicového nebo levicového uskupení. Je to asi složité se nenechat zatáhnout do dnešních špinavých politických her? Myslíš, že je nutné pro každou Vám podobnou Oi! skupinu poslat podobný vzkaz? Jak by jsi popsal co je Grey Zone (šedá zóna)?

To je smutný stav scény, kde tě považují buď za pravičáka nebo levičáka a nepřipouští se nemít politický postoj. Proto si ti , kdo chtějí zničit skupiny, které se nehlásí ani k pravici ani k levici, vymysleli tento výraz a v jejich prťavých vymrdaných hlavách do Grey Zone zařazují skupiny, které jsou určitě pravicové a zatím se to jen nepodařilo prokázat a fakt, že nepasují do jejich světa ztracených existencí si vykládají tak, že buď musí něco skrývat a díky jejich prohnaností se jim to daří, takže pro tyhle lidi je v podstatě Grey Zone a pravice jedno a totéž. My, jako skupina, ale sereme na jakékoliv politické dění.

20. Píseň „United We Stand“ vyzývá k jednotě. Jak moc je současná Britská scéna Oi! rozdělena? A jak je tímto rozdělením oslabena? Proč myslíš, že se některé Oi! skupiny bojí hrát vedle jiných Oi! kapel? Stalo se, že některé skupiny nechtěly hrát společně s Citizen Keyne? Proč v této skladbě zmiňuješ události z roku 1981, které se staly v Southallu?

Současná Britská scéna je rozdělená nejvíce, jak kdy byla, z mnoha příčin, jak jsem již předtím párkrát zmínil. Máme skupiny , které bez ohledu na to co říkají, nebudou riskovat že by přišly o svoje placená vystoupení a proto odmítají hrát s některými skupinami, ale budou se tvářit jako jejich nejlepší přátelé. Rád říkám, že nyní máme dva druhy Oi. Jednak starou školu (old school) Oi a pak bezpečné Oi, které vzhledem k tomu, jak se Oi ve svých počátcích definovalo, je hodně smutnou záležitostí.

Jo, hodně skupin nechtělo hrát s Citizen Keyne, ale nebudu je jmenovat, ne že bych měl z něčeho obavu, ale prostě jim nebudu dělat zadarmo reklamu a nebo jim připomínat, co jsou zač. Víme o členech takových kapel, kteří kontaktovali místa, kde se pořádají koncerty, a nechali nás vyhodit ze seznamu vystupujících, na kterých ani jejich skupiny nebyly, až takhle se nechávají unášet svojí zlomyslností. Mohu se jen domýšlet, že se pak běží pochlubit svým levičáckým pánům, jací jsou hodní malí kluci, ve snaze získat

uznání těch lidí, kteří si nezaslouží ani abych je pochcal, natož aby měli nějaký respekt. Respekt si musíš zasloužit, ten nelze koupit. Odkaz na Southall má upozornit, že tyto události se staly již dávno, postoje se změnily, odchází s časem a zůstávají v minulosti.

(Události okolo koncertu konaného v hospodě Hambrough v Southallu 4. července 1981 posloužily mediím k posílení tvrzení, že Oi! je spojeno s pravicovou rasistickou politikou. Před koncertem pár pravicových skinů napadlo asiaty žijící v okolí, asijská mládež pak na oplátku zaútočila na hospodu molotovovými koktejly a došlo k pětihodinové bitce, 120 lidí bylo zraněno a hospoda byla vypálena.

Nešlo přitom o koncert „white power“, v publiku byli také levicoví a černí skini, pankáči a taky běžná mládež. Jako následek těchto násilných nepokojů mnoho Oi! skupin odsoudilo rasismus a fašismus. Pozn. překladatele).

21. Skladba „Anti-Social Network“kritizuje závisláky na webových stránkách a kteří nežijí v reálu. Jaká jsou podle Tebe největší negativa virtuálních sociálních sítí? Řekl by jsi, že to bylo mnohem lepší před jejich nástupem? Dovedeš si představit situaci, kdyby všechny tyhle sociální sítě skončily? :-))

Sociální sítě by měly a mohly být ta vůbec nejlepší věc, ale obsadili je lidé, kteří nemají odvahu se někomu postavit tváří v tvář a mohou se schovávat za falešná jména a dělat drsňáky. Na sociálních je sítích je hodně pozitivního ale zrovna tak hodně negativního, když je lidé budou používat správně, tak z toho budou mít přínos, ale jako všude, i tady jsou osoby rozhodnuté věc zničit. Pamatuji doby, kdy nic takého jako sociální sítě neexistovalo a vycházeli jsme spolu dobře, míň debat, míň kravin a na koncerty chodilo hodně lidí. Takže nechme si sociální sítě, ale používejme je jak se patří!

22. Skladba „Paedo Scum“ je o těch vůbec největších zmrdech ze všech. Zaznamenal jsi nárůst pedofilních případů? Myslíš , že justice u těchto případů selhává? Souhlasil by jsi s trestem smrti pro všechny odsouzené pedofily?

Myslím, že tihle choří hajzlové tady byli vždycky, teď jsou jen víc viditelní. Jestli jich je víc než dřív? Nevím, ale je jasná věc, že mají být popraveni hned, jak jsou usvědčeni a nemazat se s tím. Ano, justice tady selhává, někdo odsouzený za tyhle případy zpravidla dostane pokutu a je zaevidován, tvrdě pracující muž nebo žena jsou za menší prohřešky posíláni do vězení, je tohle ten způsob jak je zastavit???

24.Píseň „Our Girls“ je věnována dámám na punkové a Oi! scéně. Byly inspirací k této skladbě nějaké konkrétní ženy ? Jak moc se tahle skladba líbí holkám, které chodí na Vaše koncerty ? Prosím, jmenuj Tvoje nejoblíbenější Oi!/punk skupiny, které mají (nebo měly) v sestavě holku.

Ne, tak to není, píseň je obecně o všech holkách na scéně, které nejsou jen doprovodem svých chlapíků, a které mají velký význam pro scénu a mělo by se jim dostat uznání. My jsme vlastně tuhle skladbu nikdy nehráli naživo haha, ale asi bychom měli.

Nemohu si vybavit nějakou ze současných skupin, která by měla zpěvačku s výjimkou Royal Oi, ti jsou opravdu dobří, poslechni si je.

Královnami ženské punkové scény všech dob jsou pro mě Beki Bondage ze skupiny Vice Squad a Poly z X-Ray Spex , nechť odpočívá v pokoji.( Poly zemřela na rakovinu ve věku 53 let v roce 2011. Pozn. překladatele).

25. Skladba „The Weekend’s Here“ nepotřebuje další vysvětlení :-)) Na co všechno se obvykle těšíš ? Máš nějaká oblíbená místa, kde trávíš víkendy? Jaká je Tvoje ideální představa víkendu? Co se nesmí propásnout?

Fotbal, pivo a lední hokej, co víc chlap potřebuje!!!!

26. Proč jste si vybrali pro vydání posledního alba právě Grey Zone Records. Jak jsi spokojen se spoluprací s Jonesym? Které deska je podle Tebe mistrovským kouskem vydavatelství, samozřejmě vedle Citizen Keyne? :-))

Jonesy nás vždycky podporoval a obhajoval, snaží se pomáhat skupinám, které se také dostaly do podobné situace jako my. On věří v oddělení politiky od hudby. Jasně, než každý začne připomínat jeho jinou minulost, chci říct , že změna postoje vyžadovala velkou kuráž. Máme velký respekt k němu a tomu co dělá, a tak jsme dohodli u Grey Zone dvě alba.

Skupina Bleed vydala u Grey Zone album a je to skvělý CD.

27. Kolik koncertů jste již odehráli a s jakými skupinami? Ve kterých hrabstvích v Anglii jste vystoupili? Jak to obvykle vypadá , když jste na podiu? :-)) Jaké bylo Vaše nejlepší a nejhorší vystoupení? Máte nějaké zapamatování hodné zkušenosti, které by stálo za to zmínit? A měli jste už příležitost hrát na nějakém větším festivalu?

Za více než deset let , co jsme spolu, jsem odehráli dobře přes 200 vystoupení. Hráli jsme ve většině hrabství v UK, ale nejlepší přijetí se nám dostává na severu. Na podiu se snažíme rozjet atmosféru dobré párty, chceme smějící se obličeje a pivo ať teče proudem. Nevzpomínám si na žádné vystoupení, které by bylo nevydařené s výjimkou těch, kde byly problémy s technikou. My se na koncerty připravujeme, aby ti, co si našli čas nás podpořit, si akci plně užili.

Jednou jsem hráli někde, kde nebyla na podiu světla, takže by nebylo vidět , co na podiu provádíme. Řekli jsme , že bez osvětlení nebudeme hrát . Takže tam postavili stojan na šaty a lepicíma páskama připevnili baterky.

Ne velkém festivalu jsem zatím nehráli, ale doufáme, že se to jednou podaří!

28. Hráli jste v tady v České republice v únoru 2015. Co jsis z naší země zapamatoval? Překvapilo Tě tady něco? Vzpomínáš si na něco z vystoupení českých skupin Bootboys Social Club a Violence Station? Pokud ano, co si myslíš o jejich hudbě?

Milujeme Vaši zemi, lidé jsou přátelští, země je krásná a pivo bylo levné! Byl jsem překvapen, jakou nám obecenstvo vytvořilo skvělou kulisu a ten klub je pořád jedním z mých nejoblíbenějších mezi všemi, ve kterých jsme kdy hráli. Obě kapely byly skvělé, odjeli jsme z Čech s jejich cédéčky a zůstali jsme v kontaktu, rád bych obě kapely znovu viděl a zahrál si s nimi.

29. Hráli jste také se švédskými Kombatants. Co by jsi nám řekl o jejich vystoupeních? Jaký na Tebe udělali dojem? Myslíš, že anglické a švédské skupiny mají něco společného?

Mám moc rád Kombatants a hráli jsme s nimi vícekrát, jsou hodně podobní CK v jejich přístupu a zaujetí pro legraci a hudbu. Verze skladby Skinhead Girl na jejich prvním albu je jedna z nejlepších jakou jsem kdy slyšel.

30. Co bylo za rozhodnutím udělat cover-verze skladeb Breaking The Law od Judas Priest, Chaos od The 4-Skins a Saturday’s Heroes od The Business? Protože mají dobře známé, chytlavé a pro sborový zpěv vhodné refrény nebo mají pro Tebe nějaký zvláštní význam? A máte ještě nějaké další převzaté skladby v repertoáru?

Ok, na všech našich albech děláme rádi cover-verze skladeb, které nejsou v originále punk nebo Oi, jen tak pro legraci, už jsme převzali skladby od Village People, Abby, Judas Priest, Nancy Sinatrové a Bucks Fizz, takže kdo ví, co si střihneme příště.

Jen dodám , že naše skladba Chaos NENÍ ta od 4 Skins song, jen má stejné jméno a naše píseň Saturdays Heroes NENÍ cover skladby od The Business. Kdo si tohle myslí, evidentně žádnou těchto skladeb neslyšel.

31. Se kterými skupinami máš nejvíce přátelský vztah? Jsou ještě další skupiny Oi!/Streetpunk v hrabství Buckinghamshire? Kterou anglickou skupinu by jsi doporučil poslechnout?

The Tendons je s námi nejvíce spřátelená skupina, protože máme jednoho společného muzikanta a ty ostatní členy už známe dlouho. My jsme, pokud vím, jediná streetpunk/ Oi kapela v naší oblasti, je tu pár kapel hrající přejaté SKA a rockové skupiny, ale my jsem jediná kapela našeho žánru.

UK skupiny které bych doporučil: Tear Up; Tendons; Pressure 28; Angry Agenda ; Royal Oi; Gimp Fist;

B Squadron.

Skupin je hodně, takže se omlouvám těm, které jsem nezmínil.

32. Prosím, seznam nás s uvedenými skupinami: Hooligan UK, The Black Marias, Tear Up, Boots’n’All a Kickback Generation. Řekni nám pár slov o každé z nich .

Hooligan Uk – kvalitní skupina z Liverpoolu, určitě poslechněte jejich album Kids With Bats,

Black Marias – jedna z mých oblíbených skupin a moji dobří přátelé, bohužel už nehrají a hodně je postrádáme,

Tear Up – mladá skupina z Watfordu se 100% pravicovým postojem, mají novou desku Playground Politics. Odvážná kapela, která s námi stála bok po boku a my to nikdy nezapomeneme,

Boots n All – skvělý zvuk, neznám je osobně , ale jsem si jistý , že jsou to dobří lidé,

Kickback Generation – co bych tak řekl, je to výborná skupina, kterou jsem poznali nedávno, skvělí lidé a hráli na Rebe££ion (několikadenní srpnový festival Rebellion v Blackpoolu. Pozn. překl.) jako jedna z mála skupin, která se tam dostala pro svoje schopnosti a ne pro lezení někomu do zadku.

33. Kdo přišel s nápadem udělat tričko s motivem Rock proti Crybabies? Moc se mi líbí , je vtipné a provokuje ty správné lidi :-)) Kdo je autorem grafiky?

Byl to můj nápad , ale vím že už to také použil někdo dříve. Design vytvořil náš velmi dobrý kamarád Hutch, který pro nás vytváří letáky a jinou grafiku.

(Crybabies -generace ufňukaných padavek podporující multikulturalismus a politickou korektnost. Pozn. překl.)

34. Máš rád tištěné fanziny? Pokud ano, které jsou Tvoje oblíbené? Myslíš, že je na scéně ještě pořád místo pro papírové ziny? Vychází v současnosti v UK nějaké skinziny? A které webové ziny máš rád?

Abych byl upřímný, já je moc nečtu, protože mají sklony dělat rozhovory a psát o stejných kapelách pořád dokola a ignorují menší skupiny, je skvělé,že Vy máte opačný přístup , takže dobrá práce. Nemyslím si, že bude ještě zájem o papírové ziny, skoro vše se dnes odehrává na webu.

35. Zaznamenal jsem, že John je fanda Chelsea, zatímco ostatní členové skupiny se o fotbal moc nezajímají. Je to tak? Jak často v současnosti chodíš na fotbal? Máš nějakou zkušenost s fotbalovými chuligány? Má Chelsea mezi fanoušky pořád svoje tvrdé jádro? Jaká byla největší bitka, na které jsi se podílel?

Já jsem opravdu fanda Chelsea.

Ryan je příznivec Watfordu.

Damian fandí Liverpoolu.

Darren neprojevuje o fotbal velký zájem.

Floyd na fotbal s chutí sere.

Vzhledem k současným cenám vstupenek na fotbal nechodím na tak často, jak bych si přál. Když to ale jde,tak jdu, přibližně tak na 10 -15 utkání za sezónu. Za mlada jsem nevynechal žádné utkání doma ani venku, ale to byly lístky za 8£ !

Ze zřejmých důvodů nebudu mluvit o chuligánech, sociální media dělají práci za policii, zveřejňují diskuse, padají jména a idioti tam umísťují živá videa z kamer svých telefonů. Jen řeknu, když je potřeba, tak se tvrdé jádro dá dohromady. A tím to uzavřu, kamaráde!

36. Řekni nám něco zajímavého o svém městě Milton Keynes. Co je jeho nejzajímavějším rysem? Která místa ve městě Milton Keynes i hrabství Buckinghamshire by jsi turistům doporučil navštívit?

Zajímavé je, že lidé toto místo nazývají City (ve smyslu velkoměsto s centrem), i když je to vlastně městská aglomerace. Za zmínku stojí dopravní cesty navržené jako mřížka s mnoha kruhovými objezdy a minimem semaforů. Myslím, že nákupní centrum je jedno z největších v Evropě a jinak není důvod něco dalšího z tohoto nevzrušujícího město zmiňovat.

37. Zajímáš se o historii? Máš nějakou oblíbenou osobnost nebo příběh, o kterých by jsi nám chtěl něco sdělit? Ve které historické době by jsi chtěl žít, kdyby Ti to mohl stroj času dopřát? :-)) Nezajímá mě historie, která se zabývá králi, královnami a podobně. Bádám ale po tom, jak žili pracující lidé v různých dobách. Kdybych se mohl vrátit zpátky v čase k jedné události, tak bych chtěl svědkem procesu s čarodějnicemi v Salemu. ( Inkviziční proces s čarodějnicemi se odehrál v roce 1692 ve městě Salem, stát Massachussets, 18 lidí bylo oběšeno, jediný muž, který se k čarodějnictví nepřiznal, byl umučen k smrti. Pozn. překl.)

 

38. Kdyby jsi měl vybrat 5 nejdůležitějších momentů z historie Anglie, které by to byly a proč?

Nejde jmenovat pouze pouze 5 událostí. Každá větší událost má v naší historii svoji důležitost a nevyhnutelně ovlivnila další vývoj. Nemůžu vystihnout naši historii vyjmenováním pouhých 5 událostí. Je ale jasné, že nejvýznamnější den byl ten, kdy vznikla skupina CK haha.

39.Můžeš vyjmenovat svoje oblíbené spisovatele, TV seriály a filmy? Preferuješ nějaký konkrétní žánr?

Spisovatel – Martina Cole

TV seriál – Only Fools and Horses (britská situační komedie z roku 1981 zachycující eskapády dvou bratrů žijcích v londýnském podnájmu. Pozn. překl.).

Filmy – Citizen Kane / Čaroděj ze země Oz / Vymítač ďábla

Mám rád vše co je zábavné, ale pokud musím jeden žánr vybrat , tak jsou to hororové filmy.

40. Co by jsi chtěl říci na závěr? Chtěl by jsi někoho pozdravit?

Díky, že jste mi v tomto interview poslali velmi rozmanité otázky.

Všem lidem, kteří podporují CK a stojí na naší straně, posíláme poděkování z hloubky našich srdcí a uvědomujeme si, že můžete čelit různým obviňováním za to, že nás máte rádi.

Vzkaz nepřátelům … můžete nás nenávidět, ale nikdy nás neporazíte, na to nejste dost silní… my víme, kdo jsme a jsme na to hrdí, můžete říci to samé o sobě ?? Sereme na vás a sereme na váš svět.

Přeloženo z Boots and Braces web zine.