Přinášíme vám krátký rozhovor s Rotou Nazdar, které se týká jejich nového cd.
Za nedlouho vám vyjde druhé album, které se jmenuje “ 90”. Proč zrovna tento název?
První píseň, kterou jsme na tu desku napsali se jmenuje Zlatá devadesátá. Byl to takovej mix našeho pohledu na devadesátky a vzpomínek našich kamarádů, kteří tu dobu pamatují. Když jsme pak psali další písničky tak jsme se k tomu tématu vraceli. Řekli jsme si, že když se větší část věcí na albu snaží připomenout tenhle „zlatý věk“ tak nazev 90` je takový všeříkající. Nehledě na to, že máme rádi jednoduché věci
Takže jde o tématicky zpracované album?
Dalo by se to tak říct. Samozřejmě ne všechny písničky jsou součástí toho téma a album nemá nějakou řekněme dějovou linku, ale v rámci možností jsme se snažili
Jak dlouho jste strávili čas ve studiu a jak vše probíhalo?
Jak se říká těžce na cvičišti, lehce na bojišti. Řekl bych, že to, že jsme poměrně dost času věnovali přípravě a zkoušení se nám nakonec vyplatilo. Do studia jsme šli s jasnou představou. Takže nahrávání nám trvalo týden, kdy jsme ve studiu trávili asi 10 hodin denně. Celé se to neslo v pohodovém duchu. Užívali jsme si to. Srandičky. No a závěrečné sbory. To byla velká jízda.
Natočili jste i nějak skladby, které nakonec na cd nebudou?
Původně jsme to měli v plánu. Nahrát přetextovanou píseň z předchozího alba a asi dvě písně jen akusticky. Ale nakonec jsme se věnovali jen desce. Díky tomu, že studio máme blízko a jeho majitel je super člověk tak asi nebude problém se tam případně vrátit a nahrát si tam pár písniček pro radost.
Určitě by to bylo fajn. Můžeme se těšit na vás typicky lehce zkreslený zvuk, nebo jste se pokusili o změnu?
Kytarista vyměnil kytaru i kombo. Takže ten zvuk bude trošku jinej. Ve vyhrávkách jsme pak občas nějaký ten efekt přidali. Ale nemyslím si, že to je něco výrazného. Troufám si stále tvrdit, že jsme to pořád my. Chceme se držet našeho stylu.
To je dobře . Máte svůj charakteristický rukopis. Předpokládám,že cd si vydáte vlastním nákladem,že?
Určitě. Samozřejmě tak jako u první desky i teď bude možné album si volně poslechnout nebo stáhnout na netu. A pro případné zájemce budeme mít i CD.
Myslíš, že má cenu dnes nechat cd lisovat?
Pro kapely jako jsme my ne. Ale na druhou stranu neděláme to pro peníze. Náklady na nahrávání a na lisování nám tak akorát pokryje cena CD. A pokud nám lidi za tu desku zaplatí (a je tolik jiných věcí za které by ty peníze mohli dát), že chceme, aby to nějak vypadalo. Takže je i tak necháme lisovat.
 Taky mám pocit, že vyprodukovat cd je spis prestiž kapely. Většina lidí si ho vypálí, nebo stáhne.. Vaše první album mělo výborný ohlas, co očekáváte od Devadesátky?

Určitě. Ten trend je takový a je to dobře. Hudba se alespoň snadněji dostane k lidem. A to by měl být cíl. Moc nás těší to, když se naše muzika někomu líbí. Když někomu udělá radost. Na tom se nic nemění. Jasně, že bych byl moc rád kdyby to byl posun. Chceme se zlepšovat. Podle mě je na te desce kus poctivé práce. Ale když se nebude líbit, svět nekončí. Je to jen muzika. A to by měla být hlavně zábava. Takže prostě budem věřit, že Devadesátka bude lidi bavit.

Chystáte nějaký křest cd?
Moc bychom rádi. Snad se nám to povede.
Uskutečnit
Trochu odbočím, Z některých fotek si nešlo nevšimnout, že jsi v poslední době hodně zhubnul…Nahrání desky bylo opravdu tak finančně nákladné, nebo jsi chtěll vypadat dobře na fotkách?
😂😂😂😂😂
Nechtěl jsem klukům kazit fotky.
A ty fotky mně ve Photoshopu upravil sam Tomio Okamura.
Tomio je zajisté velký kouzelník.. Tak a nyní můžeš sám trochu to vaše album zhodnotit. O čem jsou jednotlivé skladby atd. Na co se můžeme těšit.
Na desce bude 10 písní. Chtěli jsme trošku zrychlit a snad se nam to i povedlo. O ústřední písni Zlatá devadesátá už jsme se bavili. Do konceptu devadesátek tak určitě zapadnou i písničky jako. Skinhead párty, kterou hráváme na koncertech, Síla bílejch lvů, která je o naději, Dr. Martens, o tom, že nějáké to drobné zlobení v ulicích prostě patří k hříchům mládí, skladba To je Rock and roll je pak poděkování všem lidem co pořádají a navštěvují koncerty a drží tak tuhle scénu pořád naživu. Písnička Heroin je pak klasický příběh, který každej asi známe z našeho okolí. A je to klasické protidrogové téma. Díky za vše je vzpomínka na tragicky zesnulou legendu hudební scény. Píseň S tebou je vzpomínka na časy, kdy byla Evropa místem, nejen kulturního rozmachu. Spolu je věc pro všechny ty, kteří si myslí, že už v tom zůstali sami. A Umučená generace. To je hodně speciální píseň. Původně jsme ji napsali jako takovou mytologickou věc. Ale pak, a to bych ti touto cestou rád poděkoval, že jsi mě při našem pokecu o práci na nové desce přivedl na úplně jiné, ale neskutečně silné téma, jsme tu písničku překopali. A dobře jsme udělali. Píseň je věnovaná jedné z největších tragédií nejen našeho, ale i světového sportu, kdy kariéru a životy špičkových sportovců nepřeťala náhoda nebo neštěstí, ale cílený politický proces. Je pro naši první zlatou generaci hokejistů, díky kterým mohla vzniknout generace let sedmdesátých a konec konců i tak dominující generace let devadesátých.
Děkovat nemusíš..ale běda, jak to nebude váš největší hit. ..Kdy tedy to vaše dítě spatří svět?
 Příští týden by snad mělo být hotovo. Doufejme, že se nám to podaří i s grafickými podklady předat hned do výroby a bude hotovo. Ale pokud vše bude OK tak určitě začneme písničky postupně dávat na náš FB profil, respektive na YouTube