• Oi! Melanie, začneme klasicky s představením. Můžeš nám představit kapelu Combat BC a nynější členy kapely? Můžeš nám říct něco zajímavého o každém členovi?

Jsme Combat BC z Kolína nad Rýnem. Andreas hraje na basu, Seppl na bicí, Frank na kytaru a v neposlední řadě já, Melanie – zpěvačka. Jsme velmi nezajímaví lidé, tak pojďme dál.

 • Proč jsi se rozhodla založit Combat BC v roce 2017?

Kapela vznikla, když jsme byli úplně opilí. Myslím, že nejlepší věci se přihodí, když jsi opilý. Na začátku byl jen nápad. Setkávali jsme se jednou do měsíce, abychom zahráli nějaké covery, pak přišel Frank a nová kapela byla na světě. Udělali jsme nějaké písně, užili si spoustu srandy, a tak se zrodila kapela Combat BC.

 • Můžeš nám prozradit, jaké je poslání kapely? Čeho jste od vzniku kapely dosáhli? Na jaké okamžiky jste nejvíce pyšní?

Každá kapela má nějaké poslání. Mohu mluvit pouze za sebe a pro mě je skinheadská muzika můj život. Takže co je nejlepší věc, kterou můžeš udělat?  Ano, dělat muziku.

Časy se změnily. Nejsem nadšená z toho, co se stalo se scénou. Spousta blbých kapel bez hrdosti, bez nenávisti. Změníme to. A vrátíme pravé Oi do roku 2018. Jsme hrdí lidé a hodně lidí nás nemá rádo. To mě dělá hrdou. Děláme velice dobrou show s úžasnými lidmi ve velice krátkém čase. To mě dělá pyšnou.

 

 • Melanie, měla jsi kapelu s názvem Melanie And Secret Army a také jsi krátce hrála v kapele Lost Boys Army. Můžeš nám nějak shrnout svoji účast v těchto kapelách? Jaké jsou největší rozdíly a můžeš porovnat tyto dvě kapely s Combat BC zejména v textech a hudbě? Které skladby považuješ za nejlepší ve druhém albu Melanie And Secret Army a Lost Boyz Army?

Žádné. Melanie And Secret Army nebyl dobrý projekt. Pro mě je důležité dělat hudbu a toto byla cesta, jakou jsem ji mohla dělat. Ale nebyla to Oi! Kapela a kapela pro skinheady, byly to začátky a dělali jsme dobrou show, ale ne tak jako u mého dítěte – Combat BC.

V Lost Boys Army jsem byla velice krátce. Kapela byla plná idiotů a dál to nechci rozebírat.

 • Co můžeš říct o hudebních zkušenostech ostatních členů Combat BC. Byli před Combat BC zapojeni do jiných projektů? Pokud ano, představ nám blíže tyto kapely.

Ano, samozřejmě. Frank hrál v chorvatské HC kapele Deafness By Noise. Andreas a Seppl hráli v kapele Wilder Hagen.

 • Combat BC má zvuk kapel z 80. let, je to účel? Chcete navázat na ducha anglických a německých kapel z této éry?

Jednoznačně. Miluju zvuk i ducha 80. let. Ne jako dnes, většina „skinheadů“ není pravých. Myslí si, že když si vezmou tričko s velkým logem skinheads, jsou jedni z nás, ale nejsou. Je to životní cesta, a je toho více… Podívejte se na kapely, které nyní hrají. Jsou jen pro srandu, žádná nenávist, žádná provokace, žádný postoj.

 • Jaké kapely mají hlavní vliv na hudbu a inspiraci pro Combat BC? Zaznamenal jsem vliv od skupin Incident Explosure, Antisocial, Skrewdriver, Combat 84, Brutal Combat, Vengeance, Rabauken, dřívější tvorba Böhse Onkelz a Body Checks. Je tento výčet správný? Prosím, uveď nám své tři oblíbené skladby od každé z kapel.

Ten seznam je správně.

Indecent exposure – Do you too

Antisocial jsou ze hry, nechcou hrát s kapelou jako je Combat BC, proto žádné oblíbené songy

Skrewdriver- Jedna písnička? Tak to nefunguje

Böhse Onkelz – Stolz

BodyChecks- Tollschockstaat

 • Kolik skladeb máte momentálně v repertoáru? Kdo je zodpovědný za hudbu a text v kapele? Je to týmová práce nebo je to v roli frontmana, tedy v tvých rukou?

Aktuálně máme 5 válů, kde Frank skládá hudbu a já jsem napsala texty a pak je to týmová práce.

 • Máš v plánu zpívat hlavně anglicky? Pokud ano, co si myslíš, že je hlavní výhodou, pokud německá Oi kapela zpívá anglicky?

Děláme pouze anglické písně, důvod je velmi prostý. Můžeme oslovit spoustu lidí, nejen Němce. To je pro nás velmi důležitá věc.

 • Všiml jsem si songů jako Warriors a Under Fire. O čem tyto skladby pojednávají? Můžeš nám představit i ostatní vaši tvorbu a přiblížit nám ji po textové stránce?

Warriors je písnička o našich ulicích, která jsou plná násilí a o lidech, kteří nám kradou naši zemi. Ale my nebudeme čekat, až nám zničí všechno, co milujeme. Budeme za vše bojovat a vezmeme si to zpět.

Under fire je o lidech, kteří si myslí, že jsou skinheadi, ale nejsou. Velice jednoduché.

 • Jak to vypadá s vašim debutovým albem? Už jste něco nahráli? Pokud ano, kdy můžeme očekávat, že to bude venku? Jaký motiv máte v úmyslu použít na přední obal? Máte podepsáno s nějakým labelem?

Pracujeme na tom. Hrajeme od roku 2017, chceme nahrát dobré písničky a to chce čas. Chceme to nahrát na vlastní pěst. Je to spousta peněz, proto hrajeme koncerty, abychom vydělali peníze a pokryly náklady.

 • Hrajete velké množství coverů. Proč jste se rozhodli hrát cover Back With A bang a Voice of Britain od Skrewdriveru, Running Riot od Cock Sparrer, Barry Prudom od Combat 84, Real Enemy od The Business, Stolz od Böhse Onkelz a Zusammenhaltod Bierpatrioten? Znamená to pro tebe něco speciálního nebo jsou to jednoduše dobře známé hymny? Hrajete ještě jiné covery?

Back With A Bang – znamená pro mě hodně. Vybočení z mého starého života k jinému, bez lží a sráčů kolem mě.

Barry Prudom – fantastický vál. Miluju ho a chci ho hrát.

Running Riot – je to kousek mého dřívějšího života. Je to úvodní vál každé show, miluji tu píseň. Hrála jsem ji často a chrání mě, když jdu nervózní na podium.

Real Enemy – Micky byl můj dobrý kamarád, tak je pro mě důležité hrát song od The Business- Text je úžasný. Boj proti skutečnému nepříteli.

Stolz – Je to německá skinheadská hymna, kterou musíme hrát!

Bierpatrioten – haha, oni nechtějí, abychom hráli jejich písničky. Říkají, že to nenapsali pro kapelu jako je Combat BC. Nechcou to, tak ji budeme hrát navždy.

 • Co mi můžeš říct o koncertech, které jste odehráli v Německu? Zejména o letním koncertu Oi! The New (Old) Breed Vol.3 and Oi! For Saxony? Jaký německý koncert jsi si nejvíce užila? Co můžeš říct o atmosféře těchto koncertu a vašich živých vystoupeních? 

Oi the new breed byl absolutně úžasný malý festival pro scénu. Znám organizátora akce a dělá to s láskou a pokud jsi tam byl, víš o čem mluvím. Je to jako rodinná sešlost a užívali jsme si být toho součástí.

 • Podařilo se vám také zahrát si na cizí půdě. Jaké jsou tvoje dojmy z nedávného koncertu v Blackpoolu, kde jste hráli s Code 1, The Tenderizers, Ragged Glöry a Adverse Society.Co nám můžeš říct o koncertu s názvem Live And Loud Fest v Brugách, kde jste hráli s IndecentExposure, Retaliator a Thumbscrew? Co můžeš říct o vystoupeních těchto kapel, která z nich tě nejvíce překvapila?

Blackpool byl úžasný a všechny kapely byly skvělé. Bylo to stejné jako Oi the neew breed. Mile mě to překvapilo. Každá kapela byla fantastická a je důležité je podporovat, protože už není moc dobrých kapel, proto je každá pro scénu velmi důležitá. The Tenderizers jsou naši kamarádi, zahráli jsme spolu mnohokrát a doufám, že další koncerty přijdou. The Tenderizers – BC vám nakopou zadky!

 • Další koncert je Oi! The Picnic vol. 8, který se koná v České republice 24. listopadu 2018. Jaké jsou vaše očekávání? Jaké jsou vaše vazby s Českou republikou? Znáš kapely, se kterými budete hrát nebo znáš aspoň nějaké české Oi kapely? Pokud ano, jaké jsou dojmy z jejich hudby? Máte pro nás v plánu nějaké překvapení?

Těšíme se na koncert v České republice, budeme tu hrát poprvé. Lidi z této země potkáme také poprvé. Překvapení? My jsme to překvapení!

 • Vytiskli jste vynikající trička s nápisem „No Apologies, No More Regrets“. Co chcete touto frází říci? Je to hlavní pilíř vaší kapely a je to její přístup? Jsou trička stále k mání? Pokud ano, kde je lze koupit?

Děkujeme, že se ti trika líbí. Některé velikosti jsou stále k dispozici, ale rychle mizí. Vytiskli jsme velice omezené množství. Ta fráze znamená, co znamená. Děláme si co chceme a nikdo nám nebude říkat, co se nám má líbit, nebo co máme dělat a nikomu se nebudeme omlouvat.

 • Jaké současné kapely z německé Oi/skinhead scény bys nám doporučila? Prosím zkus nám představit následující kapely: Sperrfoier, Vorsicht Stufe, Oi! Banausen,Roials, Bombecks, Mummy’s Darlings, Schusterjungs, Prolligans, Angry Bootboys, SkinFront aKotten. Pokud je to možné, napiš nám pár slov o jejich muzice, textech, postoji.

 

Všechno jsou to skvělé kapely. Sperrfoier jsou kamarádi. Andreas, náš basák tam hraje na kytaru. Každá z kapel si jde svojí cestou a to je to, co mám ráda. Některé kapely znám osobně, některé ne, avšak každá kapela s tímto duchem má moji podporu

 • Z Německa stále vychází několik zinů. Myslíš si, že stále stojí za to vydávat papírové ziny? Máš je ráda? Pokud ano, jaké jsou tvoje oblíbené? Co si myslíš obsahu zinu Love Of Oi! Zine a MF-Zine. Máš nějaké své oblíbené web ziny?

 

Ano jistě, máme je rádi. Myslím, že je to velmi důležité pro scénu. Máme rádi papírové ziny, protože je to old school. Promiň, nemám oblíbené žádné webziny.

 

 • Můžeš nám říct něco zajímavého o tvém rodném městě, Kolínu nad Rýnem? Jaké jsou unikátní rysy tohoto města? Jak obvykle trávíš volný čas v tomto městě? Jaké jsou tu tvá oblíbená místa? Co bys nám doporučila zkusit nebo navštívit?

 

Kolín nad Rýnem je největší město Severního Porýní – Vestfálska. Je tu spousta krásných míst. Bary, hospody, koncerty atd. Moje oblíbené místo je můj domov. Můj dům, můj hrad. Každý musí v životě vidět katedrálu v Kolíně nad Rýnem.

 

 • Zajímáš se o světový fotbal? Podporuješ tým ze svého města 1.FC Köln? Pokud ano, jak často navštěvuješ zápasy? Jaký je pro tebe nezapomenutelný zápas? Co si myslíš o kampani „Against Modern Football“?

 

V Kolíně máme spoustu fotbalových klubů, ale více se zajímám o box.

 

 • Jsi náročný piják? Jaký je tvůj oblíbený nápoj, likér a značky piva? Jak často si myslíš, že by měl každý skinhead pít? Máš nějaké veselé historky s alkoholem, o které by ses chtěla podělit?

Jack daniels s colou light. Měl bys pít, kdy chceš pít. A zahájit dobrou párty, protože každá dobrá párty začíná alkoholem. Vtipná historka je ta, že tak vzniklo Combat BC.

 

 • Co nám můžeš říct o stávající politické situaci v Německu? V jak pokročilém stádiu je tu proces islamizace? Jaké jsou podle tebe hlavní příčiny tohoto šílenství? Za jak dlouho se Německo stane plně muslimskou zemí, pokud se nestane nic radikálního?

 

Kdybych měla tu moc, hodně bych toho změnila. Ale nejsem v té pozici a nemám tu moc něco změnit.

 

 • Zajímáš se o historii? Máš nějaké oblíbené historické osobnosti, příběhy, pověsti z minulosti? Pokud bys měla vyzdvihnout pět nejvýznamnějších událostí v historii Kolína nad Rýnem, jaké by to byly a proč?

 

Nezajímám se o historii.

 

 • Máš nějaký komentář na závěr? Chceš někoho pozdravit?

 

Velice děkuji za rozhovor. Děláš velice dobrou práci, pokračuj v ní. Pozdravuju všechny pravé skinheady po celém světě, kamarády a ty, co nás podporují. Uvidíme se na koncertě.